KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156402
*
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 18:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 18:08:26
1
900 kr
30/8 01:24:29
2
700 kr
30/8 01:24:29
1
800 kr (Budbetjänt)
30/8 17:00:27
1
1.100 kr
30/8 18:18:49
3
1.100 kr
30/8 18:18:49
1
1.100 kr (Budbetjänt)
30/8 18:19:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 18:08:26 | 1 | 900 kr |
30/8 01:24:29 | 2 | 700 kr |
30/8 01:24:29 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
30/8 17:00:27 | 1 | 1.100 kr |
30/8 18:18:49 | 3 | 1.100 kr |
30/8 18:18:49 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
30/8 18:19:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55