KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156402
*
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 18:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 18:08:26
1
900 kr
30/8 01:24:29
2
700 kr
30/8 01:24:29
1
800 kr (Budbetjänt)
30/8 17:00:27
1
1.100 kr
30/8 18:18:49
3
1.100 kr
30/8 18:18:49
1
1.100 kr (Budbetjänt)
30/8 18:19:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 18:08:26 | 1 | 900 kr |
| 30/8 01:24:29 | 2 | 700 kr |
| 30/8 01:24:29 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 30/8 17:00:27 | 1 | 1.100 kr |
| 30/8 18:18:49 | 3 | 1.100 kr |
| 30/8 18:18:49 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 30/8 18:19:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



